Šachový turnaj - přebor žáků základních škol

11.10.2018

V úterý 9. října ve dvoraně muzea v Moravské Třebové proběhl šachový turnaj žáků základních škol Moravskotřebovska a Jevíčska, na který dorazilo 24 mladých šachistů. V hojném počtu se zúčastnili žáci ze Základní školy Palackého z Moravské Třebové, svého zástupce mělo také Gymnázium Moravská Třebová, Základní škola Kunčina a Základní škola Křenov. Tomuto sportu se velice úspěšně věnují také v Jevíčku a v Městečku Trnávce, proto nemohli chybět ani žáci tamních základních škol. Turnaj byl rozdělen na dvě věkové kategorie, hrál se na 7 kol podle pravidel FIDE a losování proběhlo švýcarským systémem. V kategorii mladších žáků zaslouženě vyhrála Leona Bártová, druhé místo si vybojovala Patricie Bártová a na pomyslném stupni vítězů stanul také Matyáš Daul. Všichni tito ocenění jsou žáky Základní školy Palackého v Moravské Třebové. Souboj mezi staršími byl velice napínavý a nakonec z něj vítězně vyšel Filip Řehořek a o jeden bod za ním skončil Vojtěch Gloser. Tito dva nadaní šachisté přijeli ze Základní školy v Jevíčku. Diplom a cenu za třetí místo patřil Florianu Beilovi, který je žákem Základní školy v Kunčině. Odměny byly připravené pro všechny účastníky a nikdo neodešel s prázdnou. O krásné ceny, které byly velkou motivací a udělaly všem radost, se postarala firma VHOS a.s. a my touto cestou moc děkujeme. Děkujeme také Kulturním službám v Moravské Třebové, že umožnily, aby se turnaj uskutečnil v krásných prostorách muzea a samozřejmě všem účastníkům, jejich doprovodu a rovněž panu Zdeňku Beilovi. Velké poděkování patří také panu Zdeňku Sojmovi, který celý turnaj zorganizoval a věnoval soutěžícím svůj čas a energii. Pan Sojma a pan Beil výborně vedou šachový kroužek pod DDM a my jsme moc rádi, že v dětech probouzejí zájem o tento sport a že je činnost v kroužku baví.