MENU

NOVINKY

Novinky

09.07.2019 Šablony II v DDM Moravská Třebová

1.4.2019 Šablony II v DDM Moravská Třebová - CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0012002

DDM NA FACEBOOKU

Malé ohlédnutí za akcí JEŽÍŠEK DĚTEM A PRO DĚTI

04.01.2021

Vzhledem k situaci, která panovala, jsme ve dvoraně muzea nemohli uspořádat tradiční prosincovou akci Ježíšek dětem a pro děti. Tato skutečnost nás moc mrzela a tak jsme přemýšleli, jakou podobu zvolit, abychom dodrželi všechna platná nařízení. Nechtěli jsme děti (ani nás J ) připravit o radost a těšení se na Ježíška a dále o možnost se o tu radost podělit s ostatními. Součástí akce bývá nejen vánoční program pro děti, odesílání dopisů Ježíškovi nebeským faxem a rozdávání malých dárečků, ale také sbírka hraček pro děti. Tuto sbírku jsme při jejím zrodu organizovali ve spolupráci s humanitární organizací Adra. Hračky tehdy putovaly do zdravotnického zařízení Itibo (vesnice v Keni) a následující dva roky byly hračky určeny dětem z Dětského centra ve Veské u Pardubic. Od té doby spolupracujeme s Nadačním fondem Modrý hroch, který podporuje léčbu a hospitalizaci dětí po úrazech. Byli jsme moc rádi, že jsme mohli na naši spolupráci navázat i v tomto roce.
Tentokrát jsme pro děti u DDM připravili vánoční koutek, ve kterém byl nejen nebeský fax a kouzelná poštovní schránka na dopisy pro Ježíška, ale také proutěný koš na zmiňovanou sbírku a samozřejmě nechyběla malá sladká odměna. Za zvuku vánočních písniček si mohli návštěvníci prohlédnout fotografie, které dokumentovaly sbírky z minulých let.
Dětem, které do naší kouzelné schránky hodily dopis Ježíškovi, byl ještě před Vánoci domů doručen malý dárek s pozdravem přímo od Ježíška. Věříme, že jim tato pozornost udělala radost aspoň takovou, jako jsme měli my. Potěšily nás nejen dopisy, ale také hračky, o které se děti neváhaly podělit. Moc všem děkujeme a přejeme vše dobré v roce 2021