ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

02.12.2018

VÁNOČNÍ STROM V MORAVSKÉ TŘEBOVÉ SE KRÁSNĚ ROZSVÍTIL A MY BYLI U TOHO

V neděli 2. prosince mohli obyvatelé i návštěvníci Moravské Třebové společně přivítat začátek adventu a užít si atmosféru blížících se Vánoc. Město Moravská Třebová a Kulturní služby připravili krásný kulturní program, na kterém se podílelo mnoho účinkujících všech věkových kategorií. Ve vestibulu radnice probíhaly vánoční dílničky pro děti, na náměstí jsme měli možnost vidět a slyšet vystoupení dětí z mateřské školy na Jiráskově ulici, žáky Základní umělecké školy, pěvecký sbor Fermáta, ale také dvě skupinky mažoretek DDM. Střípkům (tak se naše mažoretky jmenují) jejich vystoupení zkomplikovalo počasí a mrznoucí déšť, ale i na „kluzišti“, ve které se během chvíle náměstí proměnilo, svoji úlohu zvládly na jedničku. Součástí nedělního programu byla také akce „Ježíšek dětem a pro děti“, která v minulých letech probíhala v muzeu. Tradičně na ni zavítal svatý Petr v doprovodu andělů, byl připraven nebeský fax, kterým děti mohly odeslat svůj dopis Ježíškovi, a andílci rozdávali všem přítomným dětem malé dárečky. A protože je krásné dárky dostávat, ale také dávat, součástí našeho „Ježíška“  bývá i sbírka hraček. Ta v minulosti probíhala ve spolupráci s organizací Adra a hračky putovaly do nemocničního zařízení v Keni, několikrát jsme obdarovali děti z Dětského centra ve Veské u Pardubic a letos, stejně jako minulý rok, naše sbírka probíhala ve spolupráci s Nadačním fondem Modrý hroch a byla určena dětem z nemocnic. Děti měly možnost donést hračky, se kterými si již nehrají a chtěly je věnovat malým pacientům. Velké koše se hračkami brzy zaplnily a my moc a moc děkujeme. Děkujeme také všem, kteří se na této akci podíleli a že jsme byli u toho a samozřejmě poděkování patří všem, kteří na náměstí přišli a pomohli společně rozsvítit vánoční strom.