Army tábor na střelnici

Army tábor na střelnici

Army tábor na střelnici

21.08.2021

V termínu od 15. – 21. srpna se střelnice v Linharticích stala útočištěm dvaceti táborníků a nás, vedoucích.  Zažili jsme spolu týden, který se nesl v duchu pořekadla „Voják se stará, voják má“.  V areálu střelnice vznikl improvizovaný „vojenský prostor“, ve kterém nechyběla například strážnice s celodenní hlídkou, kantýna, autopark, velitelství a další prostory, které jsme pro naši celotáborovou hru potřebovali. Díky vstřícnosti Velitelství Vojenské policie Olomouc jsme měli spaní zajištěno ve velkém vojenském stanu, což bylo pro všechny táborníky velkým a milým překvapením. Společně se podíleli nejen na stavbě této „ubikace“, ale také na důležitém maskování.
Kluci a holky se při různých aktivitách celý týden seznamovali s terénem a blízkým okolím, aby byli připraveni na závěrečnou páteční bojovku. Tu zvládli bezvadně, stejně jako noční hru, která samozřejmě nechyběla. Kromě střeleckých disciplín a aktivit v terénu, si táborníci vyzkoušeli také leštění kanad, přišívání knoflíků, stříhání pomyslného metru a mnoho dalšího.
Věříme, že si děti společný týden užily a přinesl jim nejen nové zážitky, ale také cenné zkušenosti. Tento tábor, který společně s vedoucími střeleckého kroužku a ve spolupráci s SBS Moravská Třebová pořádáme již několik let, patří svým zaměřením k náročnějším a my jsme moc rádi, že je o něj zájem. Jde nám především o to, aby si ho všichni užili a rádi na něj vzpomínali.
Za sebe bych moc chtěla poděkovat nejen dětem a všem, kteří nás podporovali a pomáhali nám, ale samozřejmě také pomocníkům a vedoucím, protože bez nich by to nešlo. Takže Áďo, Míšo, Marťo, Honzo, Fando a Tome, moc vám děkuji a těším se zase někdy příště…

 
Andrea Aberlová, DDM Moravská Třebová
 
Fotografie z tábora naleznete ve fotogalerii v sekci Pobytové a táborové akce

Zpět