Ohlédnutí za akcí Den Země

27.04.2022

Ve středu 27. dubna probíhala v parku u muzea akce zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Průvodkyní tentokrát byla Včelka Mája a děti si na šesti stanovištích vyzkoušely například krmení královny mateří kašičkou, pomáhaly stavět „včelí porodnici“, zahrály si na včelky létavky hledající kytičky, které mají hodně pylu a další aktivity.

Naši akci navštívilo přibližně 400 dětí a žáků z mateřských i základních škol nejen místních, ale zavítaly k nám také paní učitelky s dětmi z Březiny, Dlouhé Loučky, Boršova i Sušic. Věříme, že se děti něco nového dozvěděly a toto výchovně vzdělávací dopoledne si užily.

Bez pomoci dalších organizací by akce proběhnout nemohla a my moc děkujeme všem, kteří se zapojili. Na stanovištích pomáhali žáci Gymnázia a Letecké střední odborné školy, zázemí a pomoc při přípravě pomohli zajistit pracovníci kulturních služeb, drobné odměny věnovali a výborný čaj nám uvařili pracovníci firmy VHOS a.s. Celou akci podpořilo Zdravé město a MA21 Moravská Třebová. Poděkování patří samozřejmě také všem pedagogům i návštěvníkům z řad veřejnosti a my se těšíme na další společná setkávání

pracovníci DDM